Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Summer Yang Mr. Summer Yang
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:86-0755-28307302 Е-пошта:refinecolor015@refinecolor.com
Избрана производи
За нас

RefIne Боја TECH копродукции, Ltd е основана во 2015 година, тоа е истражување и развој, производство, продажба и по продажбата како еден од компанијата. Главни производи: печатач со рамно лежиште со среден и мал формат, висока прецизност на LED УВ рамни печатач, печатач и друг слободен слој. Опремата може да се користи во маици, школка од мобилен телефон, храна, дрво, камен, кожа, ткаенина, метал, стакло, кристал, акрилик, ПВЦ, ABS, TPU и други материјали површинска печатење во боја, напредна. Компанијата R & D и производство на универзален печатач, плочен печатач донесува дигитално програмирање, прецизно инфрацрвено скенирање, повеќепозициски сензор и делови со висок прецизност, за да се обезбеди дека перформансите на печатачот се постабилни и попрецизно позиционирање!

A

Намалете го нашиот производ подолу:

1. RF-A3UV / RF-A4UV е вид на дигитална опрема со "бесконтактна" мастило со струја, нејзината примена е многу голема. Користејќи ги уредите кои го поддржуваат УВ мастило, во прилог на ткаенината не може да се печати, скоро сите други материјали (покритие за мобилни телефони, кожа, знаци, кутии за светло, мобилно напојување, флеш мемориски диск, KT одбор, камен, силика гел, дрво, керамика, кристал, акрилик, ПВЦ, ABS итн.) материјал може да биде печатење во боја, завршена со отпорност на гребење, отпорност на абење, отпорност на избледување. За да се постигне вистинско чувство за печат, без плоча, спреј сува, комплетна слика во боја.

2. Лесно работење печатач за кафе / торта со масло за јадење беше произведен како домашен печатач со економска глава за печатење, тој е прилагоден за клиенти на влезните нивоа и продавници за кафе. Лесно работење, голема брзина на печатење и
ниски трошоци ќе привлечат повеќе клиенти да дојдат. Тоа ќе создаде поголема вредност за вас.

3. RF-A3 Flatbed Printer е способен за печатење на црни, црвени, бели и било која боја маици и други материјали, печатење во боја без свилен екран и плоча за печатење. Тоа може да постигне печатење бела, градиентна боја на сликата одеднаш. Нема исчезнување на бојата и удобност. Тој е во согласност со меѓународниот универзален стандард и користи зелени еколошки заштитни мастила, кои целосно го достигнуваат највисокиот европски стандард за проверка на квалитетот


Погледнете ПОВЕЌЕ Посетете ја мојата фабрика
За нас

RefIne Боја TECH копродукции, Ltd е основана во 2015 година, тоа е истражување и развој, производство, продажба и по продажбата како еден од компанијата. Главни производи: печатач со рамно лежиште со среден и мал формат, висока прецизност на LED УВ рамни печатач, печатач и друг слободен слој. Опремата може да се користи во маици, школка од мобилен телефон, храна, дрво, камен, кожа, ткаенина, метал, стакло, кристал, акрилик, ПВЦ, ABS, TPU и други материјали површинска печатење во боја, напредна. Компанијата R & D и производство на универзален печатач, плочен печатач донесува дигитално програмирање, прецизно инфрацрвено скенирање, повеќепозициски сензор и делови со висок прецизност, за да се обезбеди дека перформансите на печатачот се постабилни и попрецизно позиционирање!

A

Намалете го нашиот производ подолу:

1. RF-A3UV / RF-A4UV е вид на дигитална опрема со "бесконтактна" мастило со струја, нејзината примена е многу голема. Користејќи ги уредите кои го поддржуваат УВ мастило, во прилог на ткаенината не може да се печати, скоро сите други материјали (покритие за мобилни телефони, кожа, знаци, кутии за светло, мобилно напојување, флеш мемориски диск, KT одбор, камен, силика гел, дрво, керамика, кристал, акрилик, ПВЦ, ABS итн.) материјал може да биде печатење во боја, завршена со отпорност на гребење, отпорност на абење, отпорност на избледување. За да се постигне вистинско чувство за печат, без плоча, спреј сува, комплетна слика во боја.

2. Лесно работење печатач за кафе / торта со масло за јадење беше произведен како домашен печатач со економска глава за печатење, тој е прилагоден за клиенти на влезните нивоа и продавници за кафе. Лесно работење, голема брзина на печатење и
ниски трошоци ќе привлечат повеќе клиенти да дојдат. Тоа ќе создаде поголема вредност за вас.

3. RF-A3 Flatbed Printer е способен за печатење на црни, црвени, бели и било која боја маици и други материјали, печатење во боја без свилен екран и плоча за печатење. Тоа може да постигне печатење бела, градиентна боја на сликата одеднаш. Нема исчезнување на бојата и удобност. Тој е во согласност со меѓународниот универзален стандард и користи зелени еколошки заштитни мастила, кои целосно го достигнуваат највисокиот европски стандард за проверка на квалитетот


Погледнете ПОВЕЌЕ Посетете ја мојата фабрика
Нови Продукти
Rigorous Testing

High quality products

Online Support 24/7

Support online 24 hours

Just in Time Delivery

Punctual delivery

Quality Qualified

Good quality is safer

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање